Drive-in volební stanoviště pro osoby v izolaci či karanténě najdete i v areálu chebské nemocnice

Volby do Poslanecké sněmovny se konají v pátek 8. října od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 9. října 2021 od 8.00 do 14.00 hodin. Hlasování probíhá na území České republiky ve 14 volebních krajích. Hlasovat se bude i v zahraničí na zastupitelských a konzulárních úřadech ČR.

V Karlovarském kraji bude pro území každého okresu zřízeno volební stanoviště, tzv. drive-in, které je určeno výlučně pro hlasování z motorového vozidla. Tento způsob hlasování mohou využít lidé v karanténě či izolaci. Tuto skutečnost volič prokazuje potvrzením vydaným poskytovatelem zdravotnických služeb nebo rozhodnutím krajské hygienické stanice, případně vlastnoručně vyplněným čestným prohlášením nebo také listinným či elektronickým potvrzením o pozitivním výsledku testu na přítomnost viru způsobujícího onemocnění COVID-19. Volič může hlasovat na stanovišti v okrese, ve kterém má nahlášeno trvalé bydliště, případně pro které mu byl vydán voličský průkaz. Z jednoho automobilu může hlasovat více oprávněných voličů. U volebního stanoviště je možné hlasovat dne 6. 10. 2021 od 8.00 do 17.00 hodin.
Adresy volebních stanovišť v Karlovarském kraji:

- okres Karlovy Vary – areál Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary – Dvory, 360 06
- okres Sokolov – areál Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje, p. o., Chebská 282 Sokolov 356 01
- okres Cheb – areál nemocnice Cheb, K Nemocnici 1204, Cheb 350 02

Souběh voleb a místního referenda – volební stanoviště

V případě, že dojde k souběhu voleb do Poslanecké sněmovny a místního referenda, může oprávněná osoba (v izolaci či karanténě) využít k hlasování volební stanoviště pro okres, v němž se nachází obec, ve které se koná referendum a v němž má právo hlasovat.
Oprávněný volič hlasuje osobně, zastoupení není přípustné.
Zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje

Oteven porodnice CHeb page 001